TELİF HAKLARI
İSTEĞE BAĞLI KAYIT-TESCİL

KİMLER TELİF HAKKI ALABİLİR ?

Eseri / Projeyi meydana getiren her kişi ya da kişiler "şahıs" yada "şirket ünvanları" üzerine telif hakkı alabilirler. Telif Hakkı (İsteğe Bağlı Kayıt-Tescil) belgenizi alabilmeniz için firmamız aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

İşlemlerinizi hızlı olarak tamamlayabilmemiz için sizlerden talep etmiş olduğumuz evrakları eksiksiz olarak firmamıza iletmeniz yeterlidir. Gerekli Evraklar için BURAYA TIKLAYABİLİR yada firmamıza 0216 533 47 33 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.


5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na Göre;

Bir fikir ve sanat ürününün eser olarak kabul edilip koruma altına alınabilmesi için; fikri bir çabanın ürünü olması, sahibinin hususiyetini taşıması, şekillenmiş olması, kanunda sayılan eser türlerinden birine girmesi, gerekmektedir.


Bir eserin sahibi onu meydana getiren kişidir. Bir eserin birden fazla sahibi olabilir. Bir işlemenin veya derlemenin sahibi, asıl eser sahibinin hakları saklı kalmak kaydıyla onu işleyendir. Sinema eserlerinde; yönetmen, özgün müzik bestecisi, senaryo yazarı eserin birlikte sahibidir. Ayrıca çizgi filmlerde animatör de eser sahipleri arasında sayılmıştır.


>>TELİF HAKLARI DETAYLI BİLGİ - 0216 533 47 33

MARKANIZ TESCİLLİ Mİ ?
TELİFİNİ ALDIĞINIZ PROJENİZİN ADI TESCİLLİ Mİ?

Projelerinize veya Hizmetlerinize telif hakkını almış olsanız dahi bu projelere vermiş olduğunuz isimler/markalar Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Marka Tescil edilmemiş ise yasal olarak size ait değildir.

UNUTMAYIN TESCİLLİ OLMAYAN MARKA SİZE AİT DEĞİLDİR !

MARKA TESCİLİ İÇİN TIKLAYINIZ